Úpice na mapě - klikněte pro seznam portálů 250 vybraných měst České republiky
Portál Úpice
Domů - Portál ÚpiceKontaktyVytisknoutMapa stránek
Hledat
v sekci
HLEDAT
Vítá Vás informační portál města Úpice, součást celorepublikového projektu portalymest.cz!

Úvodní stránka > Tipy na výlet > Příroda > Hory, vrcholy > Sněžka - z Pece pod Sněžkou

Upozornění

Tyto stránky vyžadují povolený JavaScript. Pokud chcete využívat všech možností, které projekt portalymest.cz nabízí, doporučujeme JavaScript zapnout.

Sněžka - z Pece pod Sněžkou

Od autobusového nádraží, nebo z parkoviště se vydáme po modré značce až dojdeme k informačnímu centru Krnapu, kde si můžeme prohlédnout expozici s názvem Obří důl - poklad Krkonoš. Obří důl je údolí ledovcového původu, čtvrtohorní ledovec zde dosahoval délky 4,5 km a mocnost ledu byla 100m. Podél Úpy dojdeme k Boudě pod Sněžkou a ke kapličce, za níž cesta stoupá k bývalé Kovárně, kde se v současné době nachází ca 250 m pro veřejnost zpřístupněných bývalých rudných dolů, kde se v minulosti těžily rudy obsahující železo, měď a arzén.

Vstupujeme do závěru Obřího dolu, odkud se nám otevírají nádherné výhledy do údolí a na východní stěnu Studniční hory s Čertovou zahrádkou. Stoupáme tzv. Rudnou roklí, kde byla postavena vodárna, odkud byla voda důmyslným zařízením tzv. trkačem přiváděna až na vrchol Sněžky. V současné době je toto zařízení bohužel mimo provoz. Mineme Dixův kříž, který zde stojí na památku Stefana Dixe, strážce bývalé Obří boudy, kterého při sestupu Obřím dolem do Pece pod Sněžkou strhla lavina. Pokračujeme po horském chodníku, který nás vyvede na hlavní hřeben k rozcestí u bývalé Obří boudy, která zanikla r. 1982. V případě nepohody najdeme úkryt ve Slezské boudě, která se však již nachází v Polsku.

Z rozcestí stoupáme vpravo po červené značce po kamenitém chodníku , nedaleko pod vrcholem mineme po pravé straně desku na památku pracovníků horské služby Štefana Spusty a Jana Messnera, kteří tragicky zahynuli při záchranné akci v severních srázech Sněžky. Informace o objektech na vrcholu Sněžky - viz výlet z Pomezních bud.

Ze Sněžky se můžeme vrátit do Pece pod Sněžkou buď sedačkovou lanovou dráhou, která je v provozu již od roku 1949 a za necelých 25 minut překonává výškový rozdíl 730 m, nebo po žluté značce, která vede paralelně s lanovou dráhou k mezistanici na Růžové hoře, odtud k chatě Růžohorky a dále po zelené, která nás strmým sestupem přivede do centra Pece.

Délka trasy 8 km, resp. 15 km.


Adresa a kontaktní informace:
SNĚŽKA - Z PECE POD SNĚŽKOU
542 21  PEC POD SNĚŽKOU 1


Poznámka:
Adresa tipu na výlet může být pouze orientační.

Adresa na mapě:
GPS: N50°41'43,08"; E15°44'20,40"
Další kategorie, kde se záznam nachází:
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj
ID záznamu: 256

Hledej v okolí

přetažením ikony nastavíte vaši pozici na mapě
přetažením ikony nastavíte velikost okruhu vyhledávání
Hledej v okruhu do vzdálenosti km Nastav

Facebook

Sdílejte

Sdílejte: Portály měst
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Sdílejte: Portál Úpice
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Rádi uvítáme

Součást celorepublikového projektu portalymest.cz!
Domů | Kontakty | Novinky | Mapa stránek | Vytisknout | Přidat do oblíbených
Copyright © 2008 - 2018 www.portalymest.cz, všechna práva vyhrazena