Úpice na mapě - klikněte pro seznam portálů 250 vybraných měst České republiky
Portál Úpice
Domů - Portál ÚpiceKontaktyVytisknoutMapa stránek
Hledat
v sekci
HLEDAT
Vítá Vás informační portál města Úpice, součást celorepublikového projektu portalymest.cz!

Úvodní stránka > Tipy na výlet > Příroda > Naučné stezky, expozice > Pěší výlet na Rýchorský hřbet

Upozornění

Tyto stránky vyžadují povolený JavaScript. Pokud chcete využívat všech možností, které projekt portalymest.cz nabízí, doporučujeme JavaScript zapnout.

Pěší výlet na Rýchorský hřbet

Trasa je dlouhá 18 km.

Cílem této trasy je lesnatý Rýchorský hřbet, ve kterém se v 16. a 18. století těžilo zlato a stříbro, takže byl nazván Zlaté Rýchory. Ve vrcholové partii hřbetu se nachází 1. a 2. zóna KRNAPu, která ochraňuje zbytky bukového pralesa a vysokohorskou květenu. Z mnoha míst Rýchorského hřbetu jsou krásné výhledy na Vraní hory a východní Krkonoše.

Z autobusového nádraží, které je ve Svobodě nad Úpou východiskem turistických cest se vydáme po zelené značce po tzv. Růženině cestě, která zprvu vede vilkovou zástavbou zvanou Sluneční stráň, stoupáme lesem až na rozlehlé luční enklávy za Kraví horou, odkud jsou nádherné výhledy na nejvyšší horu Krkonoš Sněžku. Mineme studijní plochu Krnapu a stoupáme nejprve mírně a potom prudčeji celkem 4 km na Rýchorský hřeben. Zde se ve výšce 1000 m nachází Rýchorská bouda, která byla postavena r. 1930 a v současné době slouží jako školicí středisko ochrany přírody, kde se můžeme občerstvit. Zajdeme si na vyhlídku, která je vzdálená jen několik desítek metrů a nachází se na místě, kde stávala někdejší Maxova bouda, která zanikla po roce 1945. Od Rýchorské boudy dojdeme na rozcestí Kutná a pokud chceme na Rýchorách vidět všechny zajímavosti vydáme se směrem k Rýchorskému kříži, kde je v pastevním areálu celoročně chován Skotský náhorní skot, který bez problémů snáší teploty do - 40 stupňů celsia a na sněhu zde vyvádí bez cizí pomoci svá mláďata. Vrátíme se zpět na rozcestí Kutná a doporučujeme navštívit zbytky bukového pralesa Dvorský les. Po červené značce procházíme nejprve smrkovým lesem a po té téměř parkovou úpravou s nádhernými solitérami smrků až na nejvyšší bod Dvorský les se zbytky původního bukového pralesa. Vrátíme se zpět na rozcestí Kutná, odkud po pohodlné horské cestě po modré značce dojdeme k lovecké chatě Pašovka, pod níž z modré značky odbočíme doprava na žlutou, která nás dovede zpět na křižovatku tur. cest za Kraví horou, odkud se vrátíme po již známé Růženině cestě zpět do Svobody nad Úpou.


Adresa a kontaktní informace:
PĚŠÍ VÝLET NA RÝCHORSKÝ HŘBET
542 24  SVOBODA NAD ÚPOU


Poznámka:
Adresa tipu na výlet může být pouze orientační.

Adresa na mapě:
GPS: N50°37'33,96"; E15°48'55,08"
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj
ID záznamu: 225

Hledej v okolí

přetažením ikony nastavíte vaši pozici na mapě
přetažením ikony nastavíte velikost okruhu vyhledávání
Hledej v okruhu do vzdálenosti km Nastav

Facebook

Sdílejte

Sdílejte: Portály měst
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Sdílejte: Portál Úpice
A co vy na to? Facebook Twitter Google záložka Delicious záložka Linkuj

Rádi uvítáme

Součást celorepublikového projektu portalymest.cz!
Domů | Kontakty | Novinky | Mapa stránek | Vytisknout | Přidat do oblíbených
Copyright © 2008 - 2018 www.portalymest.cz, všechna práva vyhrazena